Комунальний заклад "Хустський професійний ліцей" Закарпатської обласної ради

Комунальний заклад
"ХУСТСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"
Закарпатської обласної ради

Мова освітнього процесу: українська

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, рихтувальник кузовів

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

На сьогоднішній день величезне число автомобілів буквально заполонило вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг перебувати в справному стані, необхідна спеціальна служба з діагностики несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі, як правило, тільки чоловіки. У завдання автослюсаря входить, перш за все, виявлення несправності в автомобілі, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження механізмів автомобіля.

Історія професії: У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникала необхідність у фахівцях, які б могли стежити за справним станом автомобіля, а також вміти усувати неполадки. У другій половині XX століття постійне зростання числа автомобілів і ускладнення механізмів неминуче призвели до необхідності такої професії, як слюсар з ремонту автомобілів. Це фахівець широкого профілю, який досконало повинен розбиратися в технічному пристрої будь-якого механізму автомобіля. 

Соціальна значущість професії у суспільстві: Професія слюсар з ремонту автомобілів є однією з найбільш затребуваних у службах переміщення транспортних засобів на сьогоднішній день. Кожен день нам постійно доводиться стикатися з яким-небудь видом автотранспорту. Будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, за всіма ними потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту та діагностики автомобіля сьогодні такий затребуваний в нашій країні.

Масовість і унікальність професії: Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення та ускладнення їх конструкції і механізмів вимагає великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. Таким чином, професія слюсар з ремонту автомобілів до цих пір затребувана і не втратила своєї популярності.

Ризики професії:  Робота слюсар з ремонту автомобілів вимагає гарного технічного та логічного мислення, відмінного зорового і слухового сприйняття, з хорошою координації рухів і фізичною підготовкою. Крім того, робота вимагає наявності хорошого здоров’я, максимальної відповідальності і зосередженості.