Комунальний заклад "Хустський професійний ліцей" Закарпатської обласної ради

Комунальний заклад
"ХУСТСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ"
Закарпатської обласної ради

Мова освітнього процесу: українська

Характеристика професії

Електрогазозварник,
СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Електрогазозварник

В минулі часи вироби з металу були на з’єднаннях або монолітні. Сьогодні існує кілька способів з’єднати металеві деталі настільки жорстко, що вони стануть одним цілим. До таких способів відносяться газове і електричне зварювання. Людина, яка володіє обома цими прийомами, називається електрогазозварник. Це свого роду магія: з`єднати два шматки металу воєдино. Така спеціальність дуже корисна в будівництві та промисловості. 

Історія професії:  Люди здавна володіли способом ковальського зварювання, але він був не настільки надійний, як електродугова чи газова зварка. Електричне зварювання було відкрито на Україні в середині XIX століття. Тоді ж з’явилися і перші електрозварники, які працювали під наглядом самих винахідників і дослідників цього нововведення в науці. А вже у XX столітті у Франції був винайдений спосіб з’єднання розпечених крайок металевих виробів, нагрітих палаючим ацетиленом в середовищі кисню. З того часу ці типи зварок були вдосконалені і величезний внесок у дослідження даних технологій внесли вчені Радянського Союзу. Нинішні зварювальники працюють в захисному шоломі і спецодязі, а їхні попередники для такої роботи застосовували захисні екрани з битого скла. 

Соціальна значущість професії в суспільстві: Варто тільки подивитися, скільки навколо нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають ці професіонали для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме електродугово. або газовою зваркою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей. Якщо вилучити їх роботу з тих місць, де вона зараз знаходиться, то наш світ розпався б по швах. 

Масовість і унікальність професії: Люди з цією професією працюють на будівництві, в комунальних підприємствах, у промисловості і навіть на флоті. Електрогазозварник не повинен бути схильним до алергічних захворювань, мати міцну руку, щоб рівно тримати пальник або електрод, бути уважним і ніколи не вживати алкоголь. Такий фахівець повинен знати фізичні і хімічні основи процесу, щоб не робити помилок. 

Ризики професії: Електрогазозварник ризикує отримати серйозні травми, оскільки працює з розпеченими поверхнями, високою напругою або з балонами газу під високим тиском. Зрозуміло, і самі зварювані конструкції можуть бути важкими, погано закріпленими, що цілком може призвести до падіння з висоти або до інших нещасних випадків. Але зварювальник в солідній організації дуже добре заробляє і має можливість завжди заробити в побуті.

СЛЮСАР З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

На сьогоднішній день величезне число автомобілів буквально заполонило вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг перебувати в справному стані, необхідна спеціальна служба з діагностики несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсарі, як правило, тільки чоловіки. У завдання автослюсаря входить, перш за все, виявлення несправності в автомобілі, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження механізмів автомобіля.

Історія професії: У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникала необхідність у фахівцях, які б могли стежити за справним станом автомобіля, а також вміти усувати неполадки. У другій половині XX століття постійне зростання числа автомобілів і ускладнення механізмів неминуче призвели до необхідності такої професії, як слюсар з ремонту автомобілів. Це фахівець широкого профілю, який досконало повинен розбиратися в технічному пристрої будь-якого механізму автомобіля. 

Соціальна значущість професії у суспільстві: Професія слюсар з ремонту автомобілів є однією з найбільш затребуваних у службах переміщення транспортних засобів на сьогоднішній день. Кожен день нам постійно доводиться стикатися з яким-небудь видом автотранспорту. Будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, за всіма ними потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований фахівець з ремонту та діагностики автомобіля сьогодні такий затребуваний в нашій країні.

Масовість і унікальність професії: Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення та ускладнення їх конструкції і механізмів вимагає великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. Таким чином, професія слюсар з ремонту автомобілів до цих пір затребувана і не втратила своєї популярності.

Ризики професії:  Робота слюсар з ремонту автомобілів вимагає гарного технічного та логічного мислення, відмінного зорового і слухового сприйняття, з хорошою координації рухів і фізичною підготовкою. Крім того, робота вимагає наявності хорошого здоров’я, максимальної відповідальності і зосередженості.